Regulamin serwisu internetowego PsychoConnect www.psychoconnect.pl
- I. POSTANOWIENIA OGÓLNE
- Właścicielem i administratorem serwisu internetowego PsychoConnect jest Beata Gałka prowadząca jednoosobową działalnośćgospodarczą pod nazwą EFT BEATA GAŁKA, z siedzibą w 31-137 Kraków, ul Siemiradzkiego 19/1 NIP: 6443088037, REGON: 388486128
- Niniejszy Regulamin określa rodzaj i zakres usług świadczonych drogą elektroniczną przez Usługodawcę/Serwis, warunki ich świadczenia oraz zasady zawierania i rozwiązywania umów o świadczenie tych usług, jak również tryb postępowania reklamacyjnego.
- Bez żadnych zobowiązań, każda osoba może przeglądaćzasoby Serwisu, lecz z chwilą dokonania jakichkolwiek czynności w tym Serwisie (na przykład poprzez: rejestrację w Serwisie, złożenie zamówienia), osoba taka staje się jego Użytkownikiem i oświadcza, iż zapoznała się z niniejszym Regulaminem oraz Polityka Prywatności, w pełni akceptuje zawarte w nich postanowienia i zobowiązuje się do ich bezwzględnego przestrzegania – w przeciwnym przypadku każdy, kto nie zgadza się z powyższym, powinien powstrzymaćsię od korzystania z usług Serwisu, a Administrator ma prawo odmówienia takiej osobie świadczenia usług i sprzedaży produktów oferowanych w Serwisie.
- Regulamin niniejszy stanowi wzorzec umowy, która zostaje zawarta między Usługodawcą a Klientem.
- II. SŁOWNICZEK REGULAMINU
- Słowa użyte w niniejszym dokumencie mają takie znaczenie jakie mają potocznie w języku polskim, z wyjątkiem poniższych słów, które mają następujące znaczenie:
- a. Adres e-mail – oznacza adres poczty elektronicznej podany przez Klienta w formularzu,
- b. Formularz – oznacza formularz rejestracyjny którego wypełnienie jest niezbędne celem umożliwienia prawidłowego korzystania z usług specjalisty,
- c. Klient – oznacza osobę aizyczną, która korzysta z usług świadczonych przez Usługobiorcę w ramach serwisu,
- d. Konto – oznacza indywidualne konto Klienta wygenerowane poprzez prawidłowe wypełnienie formularza, umożliwiające korzystanie z usług specjalistycznych świadczonych przez Usługodawcę w ramach serwisu, obsługiwane tylko i wyłącznie przez Klienta co do którego zapewnia, że nikt inny nie może mieć legalnego dostępu,
- e. Stripe, TPay – serwisy obsługi płatności
- f. Specjalista – oznacza psychologa uprawnionego do wykonywania zawodu psychologa na podstawie ustawy z dnia 8 czerwca 2001 r. o zawodzie psychologa i samorządzie zawodowym psychologów (Dz. U. z 2001 r., Nr 73, poz. 763 ze zm.), lub terapeutę uzależnień- osobę, z
- wykształceniem wyższym, która uczestniczy w udzielaniu świadczeń z zakresu uzależnienia i współuzależnienia po ukończeniu programu szkoleniowego, potwierdzonego zaświadczeniem wydanym odpowiednio przez Państwową Agencję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych albo Krajowe Biuro do Spraw Przeciwdziałania Narkomanii.
- g. Serwis – oznacza stronę internetową wywoływaną pod adresem domeny internetowej www.psychoconnect.pl będącej własnością Beaty Gałki prowadzącej jednoosobową działalnośćgospodarczą pod nazwą EFT BEATA GAŁKA, z siedzibą w Krakowie,
- h. Umowa – oznacza umowę o świadczenie usług specjalistycznych drogą elektroniczną,
- i. Usługa – oznacza wszelkie usługi świadczone przez Usługodawcę w ramach serwisu,
- j. Usługa specjalistyczna – oznacza wszelkie usługi płatne świadczone przez Specjalistów w ramach serwisu,
- k. Usługodawca – oznacza podmiot świadczący usługi i usługi specjalistyczne zgodnie z obowiązującym prawem.
- III. USŁUGI
- Usługi świadczone przez Usługodawcę w ramach serwisu mają charakter nieodpłatny i odpłatny.
- W ramach usług o charakterze nieodpłatnym Klient może uzyskać przede wszystkim informacje dotyczące zakresu świadczonych usług i usług specjalistycznych, form komunikacji, wynagrodzenia i sposobu jego zapłaty.
- W ramach usług o charakterze odpłatnym Klient może uzyskać przede wszystkim możliwość świadczenia na jego rzecz usług specjalistycznych, których świadczenie uzależnione jest od uiszczenia stosownego wynagrodzenia zgodnie z cennikiem usług.
- Płatności dokonywane mogą byćza pomocą systemu płatności Stripe lub TPay lub bezpośrednio na konto bankowe.
- Usługi specjalistyczne wykonywane są każdorazowo przez specjalistę.
- Serwis PsychoConnect oferuje następujące formy usług płatnych:
I.Usługa specjalistyczna:
- a. Wideo rozmowa
- b. Rozmowa internetowa lub telefoniczna, bez funkcji wideo
II. Usługa specjalistyczna – inna:
- a. Diagnostyka psychologiczna (testy psychologiczne)
- b. Opinia/ Opis konsultacji
- Usługa specjalistyczna w formie wideo rozmowy polega na rozmowie ze Specjalistą prowadzonej w przy użyciu sprzętu i oprogramowania umożliwiającego transmisję głosu i obrazu w czasie rzeczywistym (Skype, ZOOM, Teams, WhatsApp). Czas trwania tej usługi wynosi 50 minut.
- Usługa specjalistyczna rozmowa internetowa polega na rozmowie ze Specjalistą prowadzonej przy użyciu sprzętu i oprogramowania umożliwiającego transmisję obrazu i dźwięku w czasie rzeczywistym. Czas trwania tej usługi wynosi 50 minut.
- Diagnostyka psychologiczna (testy psychologiczne) polega na przeprowadzonym wywiadzie przez Specjalistę (minimum 1 usługa specjalistyczna wideo rozmowa) oraz na wykonaniu przez Klienta specjalistycznych testów psychologicznych w formie elektronicznej i otrzymaniu opisu wyników sporządzonego przez psychologa. Diagnostyka psychologiczna (testy psychologiczne) nie jest traktowana jako diagnoza w rozumieniu obowiązujących klasyfikacji m.in.
- Opinia/ Opis konsultacji zostaje wydana na prośbę pacjenta po odbyciu minimum 3 usług specjalistycznych wideo rozmowy. Opinia/Opis konsultacji nie jest traktowana jako diagnoza w rozumieniu obowiązujących klasyfikacji m.in. ICD-10 oraz DSM-IV/V.
- Informacje o tym w jakiej formie usługi specjalistyczne świadczy konkretny Specjalista umieszczone są w ogólnodostępnym proailu Specjalisty.
- IV. WARUNKI TECHNICZNE
- Na potrzeby świadczenia usługi specjalistycznej przez serwis www.psychoconnect.pl wymagane jest spełnienie minimalnych wymagań technicznych w zakresie sprzętu oraz łącza internetowego.
- Klient musi posiadać przynajmniej komputer z dwurdzeniowym procesorem o częstotliwości 2 GHz lub szybszy lub sprawnie działający telefon.
- Klient musi zapewnić przynajmniej połączenie szerokopasmowe z Internetem o przepustowości co najmniej 1Mb/S (download/upload) oraz w przypadku usług specjalistycznych grupowych 1Mb/s (upload) i 2Mb/s (download).
- Klient musi posiadać zarejestrowane konto w komunikatorze Skype/ Teams/ WhatsApp/Zoom niezbędne do prowadzenia konsultacji wideo.
- V. ZAWARCIE UMOWY
- W celu rozpoczęcia korzystania z usług o charakterze nieodpłatnym przez Klienta niezbędne jest jedynie jego wejście na stronę serwisu.
- Umowa, w ramach której świadczone będą usługi o charakterze odpłatnym zostaje zawarta z chwilą podjęcia przez Klienta czynności powodującej wybór usługi specjalistycznej oferowanej przez Usługodawcę, która ma zostać świadczona na jego rzecz.
- Celem umówienia pierwszorazowej usługi specjalistycznej w formie wideo rozmowy lub rozmowy internetowej Klient powinien:
- a) wybrać Specjalistę, z którym chce odbyć rozmowę,
- b) wybrać termin usługi specjalistycznej spośród dostępnych terminów w kalendarzu Specjalisty,
- c) uzupełnić dane w formularzu,
- d) zarezerwować usługę specjalistyczną,
- e) dokonać płatności zgodnie z obowiązującym cennikiem.
- Celem umówienia kolejnej usługi specjalistycznej w formie wideo rozmowy, lub rozmowy internetowej Klient powinien:
- f) zalogować się na Konto,
- g) wybrać Specjalistę, z którym chce odbyć rozmowę,
- h) wybrać termin usługi specjalistycznej spośród dostępnych terminów,
- i) zarezerwować usługę specjalistyczną,
- j) dokonać płatności zgodnie z obowiązującym cennikiem.
- W przypadku rezerwacji usługi specjalistycznej dla osoby poniżej 18 r.ż. opiekun prawny dziecka jest zobowiązany do wideo rozmowy ze Specjalistą podczas pierwszej konsultacji (na początku sesji), w celu wyrażenia zgody na udział dziecka w usłudze specjalistycznej świadczonej przez Specjalistę.
- Rezerwacja usługi specjalistycznej w formie wideo rozmowy lub rozmowy internetowej odbywa się w dwóch etapach:
- a) wstępna rezerwacja – następuje po określeniu przez Klienta wybranego Specjalisty i terminu usługi specjalistycznej,
- b) rezerwacja opłacona – następuje po zaksięgowaniu w odpowiednim terminie płatności dokonanej przez Klienta.
- Po dokonaniu wstępnej rezerwacji usługi specjalistycznej inni Klienci nie mają możliwości zarezerwowania usługi u tego samego Specjalisty w tym samym czasie. Jeśli czas oczekiwania na przekroczony następuje anulowanie wstępnej rezerwacji usługi specjalistycznej.
- Po zaksięgowaniu płatności na adres poczty elektronicznej Klienta podany przy rejestracji zostanie wysłany e-mail z danymi dotyczącymi zarezerwowanej usługi specjalistycznej: data, godzina oraz login specjalisty.
- Jeśli klient nie otrzymał e-mail z danymi zarezerwowanej usługi specjalistycznej do godzin przed datą świadczenia usługi specjalistycznej (należy sprawdzić wszystkie zakładki swojej poczty elektronicznej, w tym SPAM) powinien niezwłocznie skontaktować się z Poradnia poprzez formularz kontaktowy znajdujący się na stronie w zakładce kontakt lub po przez okno czatu znajdujące się na stronie serwisu lub pisząc na adres email poradni.
- W przypadku braku kontaktu ze strony Klienta dotyczącego nie otrzymania e-maila z danymi zarezerwowanej usługi specjalistycznej przed rozpoczęciem jej świadczenia i nie pojawieniem się Klienta w wybranym terminie na konsultacji, Klientowi nie przysługuje zwrot kosztów.
- Klient za pomocą otrzymanego loginu Specjalisty łączy się po przez komunikator z wybranym Specjalistą w wybranym przez siebie terminie czasu polskiego.
- W przypadku spóźnienia się Klienta usługa specjalistyczna nie jest przedłużana.
- W przypadku nieobecności klienta przez pierwsze 15 minut usługi specjalistycznej Specjalista ma prawo anulować spotkanie, a klientowi nie przysługuje wówczas zwrot pieniędzy za usługę specjalistyczną.
- Przełożenie terminu usługi specjalistycznej jest możliwe na 48 godziny przed rozpoczynającą się usługą specjalistyczną. Po tym czasie nie ma możliwości przełożenia terminu usługi specjalistycznej. W celu przełożenia terminu usługi specjalistycznej, Klient powinien skontaktować się z Poradnia poprzez formularz kontaktowy znajdujący się na stronie w zakładce kontakt lub po przez okno czatu znajdujące się na stronie serwisu lub pisząc na adres email poradni.
- Po przełożeniu terminu usługi nie ma możliwości ponownego przełożenia terminu usługi ani jej anulowania.
- Celem umówienia usługi specjalistycznej diagnostyki psychologicznej (testy psychologiczne) Klient powinien skontaktować się z PsychoConnect po przez przesłanie zapytania na adres e-mail. Po uzgodnieniu z klientem rodzaju oraz ilości testów oraz ceny za usługę Klient powinien dokonać opłaty na podane konto bankowe. Termin wykonania testów psychologicznych będzie ustalony indywidualnie z Klientem. Opis wyników uzyskanych w wykonywanych testach będzie przesłany na adres email podany przez Klienta do 14 dni od daty wykonania ostatniego testu.
- Celem otrzymania opinii/opisu konsultacji Klient powinien poinformować wybranego specjalistę o tym fakcie nie później niż na ostatniej konsultacji odbytej u wybranego specjalisty. Po odbyciu przez Klienta minimum 3 konsultacji Klient powinien
- dokonać opłaty na podane konto bankowe. Opinia/opis konsultacji będzie przesłana na adres email podany przez Klienta do 14 dni od momentu poinformowania o tym fakcie specjalisty.
- Zawarcie umowy, w ramach której będą świadczone usługi i usługi specjalistyczne jest równoznaczne z wyrażeniem przez Klienta jako podmiotu diagnozowania i oddziaływania specjalistycznego zgody na świadczenie tych usług.
- VI. WYNAGRODZENIE I SPOSÓB JEGO UISZCZENIA
- Wynagrodzenie za usługi specjalistyczne jest wynagrodzeniem umownym.
- Klient z chwilą podjęcia czynności powodującej wybór usługi specjalistycznej, która ma zostać świadczona na jego rzecz zobowiązany jest do uiszczenia stosownego wynagrodzenia.
- Wynagrodzenie za usługę specjalistyczną jest uiszczane za pomocą kanału płatności Stripe oraz TPay dostępnego za pośrednictwem serwisu lub bezpośrednio na rachunek bankowy.
- Wysokość wynagrodzenia za usługę specjalistyczną zależy od jej formy i została podana w cenniku usług umieszczonym w serwisie.
- Wysokość wynagrodzenia za usługę diagnostyka psychologiczna (testy psychologiczne) będzie ustalona indywidualnie z Klientem w zależności od rodzaju oraz liczby wykonywanych testów.
- Klient zobowiązuje się do uiszczenie wynagrodzenia niezwłocznie. W każdym przypadku wynagrodzenie winno zostać uiszczone przed rozpoczęciem świadczenia usługi specjalistycznej przez Usługodawcę.
- Brak uiszczenia wynagrodzenia w odpowiedniej wysokości lub terminie powoduje, że Usługodawca nie ma obowiązku świadczenia usługi specjalistycznej na rzecz Klienta w ramach zawartej umowy.
- Wynagrodzenie uznaje się za uiszczone w momencie uznania rachunku bankowego Usługodawcy lub potwierdzenia wpłaty przez serwis Stripe lub TPay.
- Usługodawca zastrzega sobie prawo stosowania rabatów w wybranych przez niego okresach i w stosunku do określonych grup podmiotów.
- Usługodawca wystawi na żądanie Klienta fakturę, po wcześniejszym przekazaniu przez Klienta danych niezbędnych do jego wystawienia. Chęć otrzymania faktury powinna być złożona w momencie zawarcia umowy poprzez wpisania danych podczas rezerwacji usługi specjalistycznej w „Uwagach” w formularzu lub poprzez wysłanie danych na adres e-mail Poradni. Faktura będzie wysłana Klientowi automatycznie drogą elektroniczną po zaksięgowaniu płatności.
- VII. PRAWA I OBOWIĄZKI STRON
- Usługodawca:
- a) w zależności od charakteru zawartej umowy zobowiązuje się świadczyć na rzecz Klienta usługi i usługi specjalistycznej zgodnie z jej treścią i postanowieniami regulaminu.
- b) zobowiązuje się zachować w tajemnicy informacje związane z Klientem, a uzyskane w ramach umowy, w szczególności w zakresie świadczenia usług specjalistycznych, chyba że przepisy prawa stanowią inaczej. Obowiązek zachowania tajemnicy nie jest ograniczony w czasie.
- c) kieruje się polityką ochrony danych osobowych zgodnie z ustawą z 1997r.
- d) może odstąpić od umowy, zgodnie z postanowieniami regulaminu.
- e) w ramach zawartej umowy nie ma obowiązku świadczenia usług o charakterze odpłatnym, w tym w szczególności usług specjalistycznych w przypadku braku dokonania przez Klienta zapłaty wynagrodzenia.
- f) w ramach zawartej umowy ma prawo do zaprzestania świadczenia usług specjalistycznych w przypadku przekazywania przez Klienta treści o charakterze bezprawnym lub obraźliwym.
- g) ma prawo do zawieszenia funkcjonowania serwisu w przypadku bieżącej obsługi i konserwacji serwisu, oprogramowania i urządzeń technicznych z nim związanych.
- h) ma prawo do zablokowania konta Klienta, który łamie którekolwiek z postanowień regulaminu lub przepisów prawa.
- i) może odwołać usługę specjalistyczną, której termin został zarezerwowany przez Klienta. W takiej sytuacji Klient może wybrać inny termin realizacji usługi albo odstąpić od umowy dotyczącej tej usługi, z zastrzeżeniem § VII ust 1 lit. g regulaminu.
2. Klient:
- a) ma prawo do świadczenia na swoją rzecz usług specjalistycznych zgodnie z umową i postanowieniami regulaminu.
- b) może złożyć reklamację, zgodnie z postanowieniami regulaminu.
- c) ma prawo do odstąpienia od umowy, zgodnie z postanowieniami regulaminu.
- d) ma prawo i obowiązek kontroli, zmiany i żądania usunięcia danych przekazanych przez niego Usługodawcy.
- e) w przypadku zablokowania konta przez Usługodawcę nie może dokonać ponownego jego założenia bez uzyskania zgody Usługodawcy w formie pisemnej.
- e) ma obowiązek nieudostępniania konta innym podmiotom bez uzyskania zgody Usługodawcy w formie pisemnej.
- f) ponosi odpowiedzialność za efekty terapii z psychologiem, terapeuta, psychiatra, seksuologiem.
- h) zobowiązuje się do niewykorzystywania w jakikolwiek sposób informacji uzyskanych w ramach umowy bez uzyskania zgody Usługodawcy w formie pisemnej.
- i) nie ma uprawnienia do publicznego udostępniania treści udzielonych mu porad.
3. Wypełnienie przez Klienta formularza celem utworzenia konta jest równoznaczne z wyrażeniem przez niego zgody na przetwarzanie przez Usługodawcę danych osobowych podanych w formularzu.
- VIII. OCHRONA DANYCH OSOBOWYCH
- Klient, który zakłada Konto wyraża zgodę na przetwarzanie przez Usługodawcę przekazanych przez siebie danych osobowych na warunkach określonych w Polityce prywatności Usługodawcy.
- Dane dotyczące Klienta są przekazywane Specjaliście, który świadczy usługi na rzecz tego Klienta.
- Klient ma prawo dostępu do swoich danych osobowych, do ich kontroli oraz zmiany. Może także w każdej chwili żądać ich usunięcia z bazy danych prowadzonej przez Usługodawcę. Usługodawca może odmówić usunięcia danych osobowych Klienta tylko w przypadku gdy nakazuje mu to przepis prawa.
- IX. ODPOWIEDZIALNOŚĆ
- Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za przerwy w świadczeniu usług lub brak możliwości dostępu do usług wynikające z:
- a) awarii lub wadliwego funkcjonowania systemów teleinformatycznych, na które nie miał wpływu;
- b) błędnej rejestracji Klienta, lub innych przyczyn niezależnych od Usługodawcy.
- Odpowiedzialność Usługodawcy ograniczona jest do poniesionej przez Klienta szkody, z wyłączeniem utraconych korzyści, przy czym górna granica odpowiedzialności Usługodawcy ograniczona jest do wysokości wynagrodzenia zapłaconego mu przez Klienta.
- Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści przekazywane przez Specjalistów w ramach świadczonych przez nich usług.
- Zakazane jest dostarczanie przez Klienta danych o bezprawnym charakterze lub mogących uszkodzić systemy komputerowe. W przypadku dostarczenia takich danych Usługodawca może uniemożliwić do nich dostęp, o czym powiadomi Klienta. Ponadto Usługodawcy będą przysługiwały roszczenia odszkodowawcze w pełnej wysokości.
- Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za szkodę powstałą na skutek uniemożliwienia dostępu do danych o bezprawnym charakterze.
- Usługodawca ma prawo wstrzymania przyjmowania zamówień na usługi po zamieszczeniu odpowiedniej informacji w serwisie PsychoConnect. Zamówienia, które zostały prawidłowo złożone przed zamieszczeniem informacji o wstrzymaniu przyjmowania zamówień zostaną zrealizowane zgodnie z postanowieniami niniejszego Regulaminu.
- X. POSTĘPOWANIE REKLAMACYJNE
- W przypadku niewykonania lub nienależytego wykonania umowy przez Usługodawcę, Klientowi przysługuje prawo do złożenia reklamacji.
- Reklamacja powinna zostać sporządzona w formie pisemnej i przesłana na adres e-mail Usługodawcy: kontakt@psychoconnect.pl.
- Reklamacja powinna zawierać przede wszystkim wskazanie danych umożliwiających identyfikację umowy i Klienta będącego jej stroną oraz wszelkie okoliczności podnoszone w związku z niewykonaniem lub nienależytym wykonaniem umowy przez Usługodawcę.
- Reklamacja powinna zostać wniesiona niezwłocznie nie później jednak niż w terminie 3 dni od daty zaistnienia okoliczności powodujących niewykonanie lub nienależyte wykonanie umowy przez Usługodawcę. Reklamacja wniesiona po upływie tego terminu nie będzie rozpatrzona.
- Rozpatrzenie reklamacji przez Usługodawcę nastąpi niezwłocznie po jej doręczeniu w formie pisemnej, nie później jednak niż w terminie 30 dni od daty jej doręczenia.
- W przypadku nieuwzględnienia reklamacji w przedmiocie niewykonania lub nienależytego wykonania umowy Klient może dochodzić roszczeń na drodze postępowania sądowego.
- XI. ODSTĄPIENIE OD UMOWY
- Każdej ze stron umowy przysługuje prawo odstąpienia od umowy, poza umową w ramach której świadczenie usług specjalistycznych będzie następowało za pośrednictwem wiadomości jako formy komunikacji
- Prawo to wykonywane jest przez złożenia stosownego oświadczenia drugiej stronie.
- Oświadczenie o odstąpieniu od umowy musi zostać złożone w taki sposób, aby druga strona mogła się z nim zapoznać nie później niż 48 godziny przed terminem rozpoczęcia wykonywania umowy.
- W przypadku odstąpienia od umowy w okresie krótszym niż 48 godziny klientowi nie przysługuje zwrot pieniędzy za usługę specjalistyczną.
- XII. POSTANOWIENIA KOŃCOWE
- Regulamin obowiązuje od dnia umieszczenia go w serwisie i stanowi integralną część umowy zawieranej z Klientem.
- PsychoConnect zastrzega sobie prawo do zmiany Regulaminu w dowolnym terminie, w dowolnym zakresie z zachowaniem obowiązku poinformowania o tym Użytkowników Serwisu.
- W każdym wypadku, a w szczególności jeżeli Klientem jest podmiot zagraniczny, prawem umowy jest prawo Rzeczypospolitej Polskiej, a do rozpatrywania wszelkich sporów związanych z umową i regulaminem pomiędzy
- Usługodawcą a Klientem są sądy Rzeczypospolitej Polskiej. Przyjmuje się, że umowa zawarta została w miejscu siedziby przedsiębiorstwa Usługodawcy, tj. w Krakowie.
- W sprawach nieuregulowanych postanowieniami umowy i regulaminem mają zastosowanie w szczególności przepisy:
- a) ustawy z dnia 8 czerwca 2001 r. o zawodzie psychologa i samorządzie zawodowym psychologów (Dz.U.2001.73.763 z zm.),
- b) ustawy z dnia 18 lipca 2002 r., o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz.U.2002.144.1204 z zm.),
- c) ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r., Kodeks cywilny (Dz.U.1964.16.93 z zm.)
Regulamin wchodzi w życie z dniem podpisania.
Zatwierdzone, dnia 30/11/2021
Beata Gałka