Zaburzenia odżywiania
Zaburzenia odżywiania są tak, jak w przypadku innych zachowań nałogowych, bardzo częstą reakcją na trudne doświadczenia. W przypadku samotności i izolacji związanej z emigracją, mogą uderzyć w Ciebie z podwójną siłą. Jedzenie staje się Twoim pocieszeniem i regulatorem niewygodnych emocji.
Zaburzenia odżywiania to stan zdrowia psychicznego, który powoduje rozregulowanie w diecie i sposobie postrzegania jedzenia. Możesz np. jeść za dużo, za mało lub być za mocno zaabsorbowanym swoim kształtem lub wagą. Bez wdrożenia leczenia stan ten może zagrozić nawet Twojemu życiu. Zdrowienie staje się możliwe, gdy z pomocą przychodzi odpowiednia terapia.
Zaburzenia odżywiania wśród młodzieży
Zwróć też uwagę na dzieci oraz młodzież. Zachowania związane z zaburzeniami odżywiania nasiliły się podczas pandemii najbardziej wśród tej grupy. Wiąże się to ze stresem związanym z izolacją oraz nasileniem korzystania z mediów społecznościowych.
W PsychoConnect pracujemy razem, aby znaleźć obszary problemowe i uleczyć je w najbardziej konstruktywny sposób. Wspólnie dążymy do tego, aby sesje stanowiły przyjemne i podnoszące na duchu doświadczenie dla wszystkich.
Co otrzymasz:
- nauczysz się strategii, które pomagają zmieniać wzorce myślowe lub zachowania
- znajdziesz motywację do pracy nad zmianą
- wzmocnisz pewność siebie
- podniesiesz swoją samoocenę i zbudujesz bardziej pozytywny obraz siebie
- dotrzesz do pierwotnej przyczyny zachowań
- wyleczysz emocjonalne rany powodujące zaburzenia
Jak to działa
Pierwszym krokiem jest skontaktowanie się z poradnią i zapisanie do wybranego terapeuty na pierwszą wizytę. Sesja wstępna służy nawiązaniu pierwszego kontaktu i dostarczeniu specjaliście informacji o Was oraz o powodach, dla których szukacie pomocy. Możecie też dopytać, czego oczekiwać od terapii.
Po pierwszej sesji, jeśli zdecydujecie się pracować z tym terapeutą, możecie zarezerwować kolejne spotkanie. Podczas drugiej wizyty będziecie pracować ze swoim terapeutą nad ustaleniem celów terapii, a podczas następnych spotkań nad ich osiągnięciem.
Kto prowadzi Terapię zaburzeń odżywiania
Magdalena Sromek
Olga Wojciechowska
Marzena Szybiak
Katarzyna Banaszak
Paulina Ługom
Zadzwoń pod numer +48 798 055 683 , aby dowiedzieć się więcej lub umówić się na spotkanie
Skontaktuj się z nami
+48 798 055 683
Pn-Pt: 8.00-21:00 (czasu polskiego)