Znajdź swojego terapeutę
jak i kwestie, z którymi mierzysz się na co dzień w obcej dla siebie rzeczywistości.
W PsychoConnect znajdziesz bratnią duszę do rozmowy.
Nawet na drugim końcu świata.
Naszą misją jest odkrywanie ludzkiego potencjału i pomoc w odzyskaniu wiary we własne kompetencje dzięki nauce radzenia sobie z emocjami oraz zauważania i naprawiania różnego rodzaju obciążeń z przeszłości, które blokują rozwój.
Bo wiemy, z jakimi problemami
mierzą się ludzie na emigracji.
Podejmując terapię w PsychoConnect zostaniesz nie tylko wysłuchany, ale i głęboko zrozumiany. Nasi specjaliści pomogą Ci także w kontekście problemów, z którym mierzy się wielu ludzi, niezależnie od lokalizacji.
Problemy psychiczne:
● trudności w pracy
● kryzysy, depresje
● myśli samobójcze
● problem z lękami społecznymi i kontaktami
● zaburzenia snu, odżywiania, koncentracji
Problemy związane z rozłąką:
● obniżone poczucie wartości w związku z wyobcowaniem
● osamotnienie
● poczucie izolacji
● szok kulturowy
● tęsknota, nostalgia
Problemy emigracyjne:
● aklimatyzacja do nowej kultury
● presja na osiągnięcie sukcesu,
● presja dużych zarobków
● zwiększona podatność na uzależnienia
● bycie traktowanym przez mieszkańców danego kraju jako obcy, “łatka imigranta”
Problemy rodzinne:
● poczucie bycia w potrzasku z osobą, z którą przebywa się na emigracji
● zaburzenia pełnienia ról rodzinnych (kto, o czym decyduje)
● brak zrozumienia problemów ze strony rodziny, która pozostała w kraju
W jakich nurtach pracujemy
Według szkół psychologii mechanizmy leczenia zaburzeń psychicznych to – terapie. Sposoby pomocy określa się zbiorczo poprzez nurty w psychoterapii.
Obecnie wyróżnia się kilkadziesiąt trendów. Istnieje kilka głównych (jak psychodynamiczna czy CBT), w których powstają różne szkoły. Opierają się one na głównych założeniach nurtów, ale różnią się specyficznymi metodami psychoterapii
Głównym założeniem nurtu poznawczo-behawioralnego (cognitive–behavioral therapy) jest to, że nasze emocje, doświadczenia i zachowania tworzą podstawowe przekonania na temat świata i nas samych. Zwykle kształtują się one w dzieciństwie. Natomiast tzw. automatyczne myślenie, które powstaje wtórnie, wpływa na to, jak interpretujemy rzeczywistość i jak żyjemy.
Celem terapii jest uświadomienie sobie swoich przekonań i automatycznych myśli, które pojawiają się w różnych sytuacjach. Następnie pracuje się nad ich modyfikacją. W terapii poznawczo-behawioralnej dużą wagę przywiązuje się również do poprawy samooceny, uczenia się określonych umiejętności, takich jak pewność siebie i samoregulacja emocjonalna.
Sprawdź, kto pracuje w tym nurcie w PsychoConnect:
Terapia uzależnień to główna forma leczenia w przypadku osób borykających się z różnego typu nałogami. Alkoholizm czy każde inne uzależnienie to choroba postępująca, którą trzeba leczyć. Terapia uzależnień opiera się na różnych oddziaływaniach psychoterapeutycznych. Ma na celu przede wszystkim spowodować, aby pacjent zaprzestał wykonywania destrukcyjnego działania (nałogowego picia alkoholu, zażywania substancji psychoaktywnych, nałogowego hazardu etc.). Ponadto proces ten ma prowadzić do zredukowania szkodliwych skutków nałogu oraz umożliwić powrót do prawidłowego funkcjonowania w społeczeństwie i rodzinie.
Sprawdź, kto pracuje jako terapeuta uzależnień w PsychoConnect:
Psychoterapia psychodynamiczna wywodzi się z psychoanalizy i stanowi jej połączenie z najnowszymi osiągnięciami psychiatrii.
W tym nurcie ważna jest relacja, która się tworzy między pacjentem i terapeutą – jej analiza stanowi narzędzie zmiany. Pacjent musi się czuć swobodnie mówiąc o swoich trudnościach, kłopotach, o swoim przeżywaniu, uczuciach i myślach związanych z sytuacjami problemowymi.
W wyniku terapii psychodynamicznej możemy zrozumieć przyczyny oraz mechanizmy swoich nieprawidłowych (patologicznych, autodestrukcyjnych) zachowań, a także wypracować w sobie zdolność do radzenia sobie z nimi, a przede wszystkim do zastąpienia ich zachowaniami pozytywnymi.
Terapia psychodynamiczna jest wskazana przy zaburzeniach osobowości, zaburzeniach lękowych i depresyjnych, w kryzysach, trudnościach z utrzymywaniem stałych relacji i problemach z poczuciem własnej wartości. Może się również okazać pomocna przy leczeniu zaburzeń odżywiania i wspomaganiu pacjentów psychotycznych.
Sprawdź, kto pracuje w tym nurcie w PsychoConnect:
Psychoterapię Gestalt wykorzystuje się m.in. do leczenia zaburzeń lękowo-depresyjnych, psychosomatycznych czy problemów zawodowych. Ta metoda jest skierowana również do osób, które chcą lepiej zrozumieć siebie i polepszyć jakość życia. Tych, które przeżywają życiowe problemy lub wewnętrzne konflikty, oraz tych, które dobrze sobie radzą, ale od terapii oczekują poszerzenia świadomości i odkrycia nowych rejonów swojego ja.
Ważnym terminem terapii Gestalt jest „domykanie całości”. W naszym życiu istnieją „niedomknięte sytuacje”, czyli przeżycia, z którymi nie potrafimy sobie poradzić i które wciąż do nas wracają. Bez ich domknięcia, czyli rozpoznania i przepracowania, nie może nastąpić pełny kontakt z tu i teraz, a zatem nie mogą ustąpić problemy psychiczne i fizyczne.
W nurcie Gestalt pacjenta nie zmusza się do zmiany, zakładając że to powoduje tylko kolejny stres i napięcia. Zamiast zmiany podkreśla się ważność akceptacji istniejącego stanu rzeczy. Podczas sesji terapeutycznych pacjent uczy się, jak stawać się bardziej świadomym siebie, akceptować i ufać swoim uczuciom i doświadczeniom. Dzięki temu osoba poddająca się terapii zmniejsza towarzyszący jej stres.
Sprawdź, kto pracuje w tym nurcie w PsychoConnect:
Terapia systemowa to jedna z najpopularniejszych i bardzo często stosowanych metod radzenia sobie z konfliktami w relacjach międzyludzkich. Służy ona przede wszystkim opanowywaniu problemów pojawiających się w rodzinach, ale nie tylko – skorzystać z niej mogą również i pary, w których związkach nie dzieje się najlepiej.
Terapeuta ma za zadanie zebrać potrzebne informacje, zdiagnozować źródło komplikacji, a następnie opracować „zdrową” metodę zażegnania kryzysu. Celem ma być stworzenie metod funkcjonowania rodziny w taki sposób, aby wszyscy jej członkowie czuli się dobrze i mogli realizować swoje potrzeby.
Metoda ta nie jest zarezerwowana wyłącznie dla rodzin. Mogą ją stosować także pary, a nawet pacjenci indywidualni. Spojrzenie systemowe może mieć zastosowanie wszędzie tam, gdzie mamy do czynienia z relacjami międzyludzkimi.
Sprawdź, kto pracuje w tym nurcie w PsychoConnect:
Terapia par, zwana również terapią małżeńską, jest jednym ze sposobów na uratowanie związku. Korzystają z niej pary będące w kryzysie spowodowanym problemami komunikacyjnymi, niezrozumieniem i częstymi kłótniami bądź trudnościami z wychowaniem dzieci. Głównym założeniem terapii jest wpłynięcie na partnerów, by chcieli wyjść z kryzysu i ponownie znaleźli wspólny język.
Podczas sesji terapeutycznych prowadzący uczy wzajemnej komunikacji i zrozumienia uczuć partnera. Dzięki temu możliwe jest również odbudowanie wzajemnego zaufania między partnerami, którego z różnych względów może brakować.
Sprawdź, kto pracuje jako psychoterapeuta par w PsychoConnect:
Terapia rodzinna bywa wykorzystywana w przypadku przeróżnych nieprawidłowości związanych z funkcjonowaniem rodziny, na przykład konfliktów rodzinnych, ogólnych trudności wychowawczych, poważnych chorób, które pojawiły się u członka rodziny, uzależnienia w rodzinie etc.
Terapeuta rodzinny jest całkowicie bezstronny – nie faworyzuje żadnego z członków rodziny ani nie obwinia któregokolwiek z nich za pojawiające się w niej problemy.
Głównym celem terapii rodzinnej jest ustalenie przyczyn dręczących rodzinę problemów. Po tym, kiedy zostaną one zidentyfikowane, możliwe jest wskazanie członkom terapii tego, w jaki sposób problemy te można rozwiązać – to stanowi drugi podstawowy cel terapii rodzinnej.
Sprawdź, kto pracuje jako psychoterapeuta rodziny w PsychoConnect:
Coaching to forma wsparcia w realizacji celów, wprowadzaniu
zmian i rozwiązywaniu problemów. To także przezwyciężanie
ograniczeń i schematów, które pojawiają się na naszej drodze.
Twoje spotkanie z coachem rozpocznie się od analizy sytuacji
wyjściowej i ustalenia co i z jakiego powodu ma zostać
zmienione. Następnym krokiem będzie ustalenie jaki ma być
rezultat i po czym rozpoznasz, że został on osiągnięty. Wreszcie
trzecim krokiem jest zaplanowanie działań, które poprowadzą Cię
od analizy do rezultatu. Czwarty krok to kontrolowanie i
korygowanie sposobów i środków, które są wykorzystywane
przez Ciebie w drodze do korzystnego rozwiązania.
Z pomocy trenera czy coacha, warto korzystać w różnych
dziedzinach życia, chociażby takich jak życie osobiste (life
coaching) czy życie zawodowe (business coaching).
Sprawdź, kto pracuje w PsychoConnect jako coach:
Znajdź swojego terapeutę
jak i kwestie, z którymi mierzysz się na co dzień w obcej dla siebie rzeczywistości.